Суббота, 04.05.2024, 17:13

ГлавнаяРегистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Рейтинг@Mail.ru
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  •  Умань. Дендропарк "Софиевка"

    Уманський історико-культурний центр – дендропарк "Софіївка"

    Назва міста Умань, ймовірно походить від назви річки Уманки, яка вперше згадуєтьсяч в Супраслькій літописі 1497 року, по документам з 1616 року.
    Умань належить до небагатьох міст України, якому було надано Магдебурське право (1760 р.), про що свідчить Ратуша, як символ самоврядування. Під час національно-визвольної війни українського народу проти шляхетської Польщі ( 1648-1654 роки) тут було створено Уманський Козацький полк який нараховував 3000 козаків. В 1670-1674 роках Умань була резиденцією правобережного гетьмана Михайла Ханенко, тобто тимчасовою столицею правобережної України.В часи Коліївщини це був один із центрів народного повстання. На початку 20 століття місто було одним із культурних провінційних центрів. В Умані знаходиться монастир Василіанів – найдавниша пам"ятка місцевого значення, заснований графом Потоцьким як учбовий заклад в 1764 році, а також Собор Успіння Богородиці та Торгові ряди, які, як і парк Софіївка , включені до переліку надбань національної культурної спадщини.
    В місті Умані знаходиться знаменитий на увесь світ дендропарк "Софіївка" – перлина України і величний пам"ятник коханню. Парк створено для коханої жінки... Один з найбагатших людей 18 століття, граф Станіслав Потоцький, вирішив зробити своїй красуні-дружині Софії, грекині за походженням, романтичний подарунок – прекрасний парк у місті Умані. Парк, який розкинувся на площі біля 170 га, і сьогодні вражає відвідувачів своєю неповторною красою та загадковою романтичністю.
    Парк побудований в стилі старовинної класичної Еллади, щоб навіювало коханій про її грецьку батьківщину. Граф Потоцький вибрав прекрасне місце для створення парку, віддалений куточок дикого пейзажу був своєрідним і неповторним. Тут протікала річка Кам"янка, на поверхню землі виходили величезні гранітні брили, з під каменів просочувались джерела, росли химерні кущі та дерева.
    В 1796 році розпочалося будівництво парку під керівництвом польського війського інженера Людвіга Метцеля. А в 1802 році, на день народження прекрасної Софії, відкрито парк, який названо "Софіївським".

    Парк являється справжнім шедевром світового садово-паркового мистецтва.

    Недаремно його називають храмом природи, поемою з каменю, води, землі, архітектурних споруд і скульптур. Прикрасили парк мраморними скульптурами гречеських богів та богинь, філософів та поетів, виговленими скульптурами з Італії та Франції. В парку висаджували дерева місцевих порід та екзотичні рослини, завезені із різних країн світу. Численних відвідувачів з усіх куточків світу вражають дивні пейзажі та ландшафти, екзотичні рослини, античні скульптури, рукотворні водойми, фонтани, кам"яні гроти, павільйони. Кожен куточок парку овіяний міфами та легендами стародавньої Греції. Прогулюючись "Софіївкою", ви відвідаєте острів Кохання з прекрасним, збудованим у стилі ренесанс, Рожевим павільйоном, заблукаєте в Критському лабіринті, пропливите на човні через Мертве озеро, подалаєте підземну річку Стікс, полюбуєтесь водоспадами, Тарпейською скелею з альтанкою, павільйоном Флори та фонтаном "Змій", якого видно з будь-якого місця центральної частини парку.
    Історико-культурний центр Брацлавських хасидів в Умані
    Доля Умані також пов"язана із хасидизмом одноєю із течій іудаїзму. У місті в останні роки життя працював і у 1810 році помер Рабин Нахман (Реббе) із Брецлава – правник засновника хасидизму цадика Бешта (Баал Шем Това). Він був одним із найвпливовіших лідерів хасидизму. Брацлавський хасидизм виник близько двох сторіч тому в містечку Брацлав Немирівського району Вінницької області. Внук фундатора хасидизму рабин цадик Нахман за декілька років до смерті переїхав до Умані. І після смерті, був названий «великим і благочестивим». У 1994 році на місці поховання духовного лідера брацлавських хасидів цадика Нахмана створено історико-культурний центр в Умані для організації та забезпечення паломництва світового єврейства. Кожний рік у священну новорічну ніч хасиди приходять до могили цадика для того, щоб помолитися й ушанувати пам’ять святого. Цікаво, що хасиди не вважають за необхідне встановлювати точну дату настання Нового року й тому святкують річницю або на початку, або наприкінці осені.
    Хасиди вірять, що відвідавши могилу рабина Нахмана, вони отримують благословення для себе та своєї родини.
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный хостинг uCoz