Суббота, 18.05.2024, 10:59

ГлавнаяРегистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Рейтинг@Mail.ru
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  •  Каменка
    Кам"янка
    Місто Кам"янка вперше згадується в письмових джерелах 1649 року як слобода. Винекнення міста пов"язують з втечами селян з інших регіонів України, які рятуючись від соціального та національно-релігійного гніту оселялися на кам"янистих берегах Тясмину . Від річки, напевно, й походить назва міста – Кам"янка. Порізана балками і ярами місцевість створює неповторної краси ландшафти. В 1649 році Кам"янка передана у спадкове володіння Б.Хмельницького. В кінці XVIII ст. містечко стало центром володінь відомої дворянської родини Раєвських-Давидових.
    В кінці 18 ст. це мальовниче містечко стало одним із культурних центрів півдня Росії та осередком бурхливого політичного життя, воно також перетворилось на одну із столиць декабристського руху. Тут постійно проводились таємні наради декабристів, на яких обговорювались питання майбутнього устрою суспільства.
    Цей мальовничий куточок України надихав на творчість визначного російського поета О.Пушкіна, який двічі побував у Кам"янці (1820-1822 рр.) і написав тут кілька поезій, що відносяться до шедеврів світововї лірики. Це вірші «Нереїда», «Я пережив свої бажання», закінчено поему «Кавказький бранець»

    Протягом 1855-1878 років майже щороку до Кам"янки в гості до своєї сестри Олександри, дружини Л.Давидова, приїджав П.Чайковський – один із найпопулярніших у світі композиторів. Його музичні твори вражають своєю красою, силою, майстерністю, глибоко проникають у душу і зроджують найкращі почуття. Більше трьох десятків музичних шедеврів композитора пов’язані з нашим містом. Кам’янка впродовж 28 років надихала митця на безсмертні твори, була для нього тим осяйним пунктом, де він знаходив відчуття миру і спокою в душі. Саме тут вперше у його виконанні прозвучала музика опери "Євгеній Онєгін" та багато інших творів композитора.

    До наших днів збереглись залишки старовинного парку Давидових, що нині має назву парк ім. Декабристів. Найдавнішою пам’яткою архітектури міста є грот, побудований в кінці XVIII ст, — улюблене місце відпочинку гостей Кам’янки, в тому числі О. Пушкіна, П. Чайковського, декабристів.

     Прикрасою парку ім. Декабристів є Зелений будиночок та водяний млинок — пам’ятки архітектури початку XIX ст. В музеї О.Пушкіна та П.Чайковського розміщена цікава експозиція , ретельно дібрана – скрізь відчувається турбота про збереження спадщини, яка має міжнародне значення. Однією з частин музею стала Кам"янська картинна галерея. Етнографічна експозиція одного з залів галереї відображає особливості побуту на народної творчості району. Вироби сучасних майстрів, виставлені в галереї, промовито свідчать, що не перевелися ще таланти на землі українській.В 1995 році створено Державний історико-культурний заповідник на базі літературно-меморіального музею О.Пушкіна і П.Чайковського, Кам'янського парку - пам'ятки садово-паркового мистецтва, садиби О.Давидової (XIX ст.), інших пам'яток історії, культури і природи.
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный хостинг uCoz