Суббота, 18.05.2024, 08:49

ГлавнаяРегистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Рейтинг@Mail.ru
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  •  Трахтемиров
    Державний історико-культурний заповідник "Трахтемирів"

    Державний історико-культурний заповідник "Трахтемирів" був утворений на території села Трахтемирів Канівського району в 1994 році. Як стверджують історики, Трахтемирівське городище могло бути центром одного з трьох сколотських царств, які описував Геродот ще у 5 столітті до н.е. Літописи та легенди стверджують, що колись тут, у Трахтемирові, був один із центрів давньослов"янської цивилізації. Наприкінці 15 століття в районі Трахтемирова закладено козацьке поселення. Один із керівників козацтва Остафій Дашкевич побудував неподалік Трахтемирівський монастир.
    В 1578 році під тиском запорізьких козаків польський король Стефан Баторій офіційно передав його у володіння сечовикам. Землі поблизу монастиря король передав козакам під зимові квартири. В 16-17 століттях, село Трахтемирів, мало статус козацької резиденції. Саме тут працював уряд козаків, обирали гетьманів, приймали іноземних послів і майстрували козацькі флотилії. Запорожці відбудували Трахтемирівський монастир і при ньому спорудили військовий госпиталь. Це був перший лікувальний заклад для поранених, хворих і немічних воїнів в Україні. Таким чином Трахтемирів довго був центром політичних і військових, а також суто козацьких і релігійно-національних інтересів.

    Заповідник займає площу близько 590 гектарів. На його території розташовано 81 археологічна, 9 історичних та 9 природничих пам"яток. Серед них – стоянка епохи мустьє (120-130 тисяч років), Трахтемирівське скіфське городище, залишки храмів літописного Зарубсього монастиря, багатошарове поселення на горі Городки, козацький цвинтар в селі Трахтемирів, пам"ятки природи: Канівські дислокації, заповідні урочища, Рожена криниця.
    Про козацьке минуле Трахтемирова, на жаль, нагадують тільки козацькі могили та кам"яні хрести, свідки славного минулого цього краю. У результаті спеціальних досліджень на території заповідника було виявлено близько 70 регіонально- рідкісних видів представників рослинного та тваринного світу, а також видів які занесені до Червоної книги.
    Трахтемирівський заповідник є унікальним природним і археологічним об"єктом в Україні, де в нерозривній єдності співіснують пам"ятки історії, археології і природи.
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный хостинг uCoz